آخرین مطالب

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب نظام مهندسی

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب

  بزرگنمایی:

شهر نیوز ایران - به گزارش دبیرخانه جشنواره چهره سال 97 راه و ساختمان، در این مراسم جمعی از مسئولان و مدیران نهادهای مذکور و مرتبط با حوزه صنعت راه و ساختمان کشور حضور داشتند.

بی برنامگی دولت برای اشتغال مهندسان

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسدر ابتدای این مراسم احمد خرم، وزیر سابق راه و ترابری ضمن تقدیر از ارج گذاشتن به تلاش برخی از مسئولانی که به عنوان چهره سال 97 صنعت راه و ساختمان انتخاب شده اند، گفت: در حال حاضر در بین جامعه تحصیل کرده کشور، بی بهره ترین قشر، قشر مهندسی در هفت رشته ساختمان است.

خرم با ابراز تاسف از اینکه از بین 600 هزار نفر مهندس در هفت رشته مهندسی، بیش از 450 هزار نفر از مهندسان در رشته خود کار نمی کنند و یا بیکار هستند، از بی برنامگی دولت برای اشتغال جامعه مهندسین کشور انتقاد کرد.

خرم همچنین افزود: متاسفانه دولت و حاکمیت برنامه ای برای اشتغال مهندسان و صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر ندارد.

وزیر اسبق راه و ترابری در عین حال بیان کرد: امتیازاتی که در کشور ما برای صدور خدمات فنی و مهندسی داده می شود معادل با یک دهم کشور همسایه یعنی ترکیه است و متاسفانه با این امتیازات، صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر بسیار سخت است.

جامعه مهندسی به جزیره های جدا از هم تبدیل شده اند

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسهمچنین در ادامه این جشنواره فرج الله رجبی، رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با تقدیر از برگزاری جشنواره چهره سال راه و ساختمان گفت: به منظور اعتلای حوزه مهندسی کشور، ما نیازمندیم که چنین جشنواره هایی را در قد و قامت بسیار خوب و ارزشمندی برگزار کنیم.

رجبی افزود: در حال حاضر جامعه مهندسی به جزیره های جدا از هم تبدیل شده اند که این رویه هیچگاه به نفع حوزه مهندسی کشور نخواهد بود.

وی گفت: در جامعه ما سالهاست که مهندسان همیشه خود به عنوان چهره سال مطرح بوده اند و لازم است که در سال جدید جامعه مهندسی به یک تشریک مساعی برسند.

رییس شورای مرکزی نظام مهندسی با بیان اینکه این تشریک مساعی می تواند از جمعه مهندسان حمایت کند، گفت: اگر این اتفاق نیفتد و این تشریک مساعی صورت نگیرد، مهندسان آسیب می بینند و عملکرد جزیره ای ادامه می یابد.

از ظرفیت سرمایه های سرگردان در جامعه استفاده نشده است

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسدر این جشنواره مسعود نصرتی قائم مقام شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز گفت: این جشنواره به همت بخش خصوصی برای تشکل های دولتی و نهادهای عمومی برنامه ریزی شده و فضایی را فراهم کرده که ما در طی سال موضوعاتی را که در جامعه برنامه ریزی شده است، به رای گیری بگذاریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1750 میلیارد تومان سرمایه سرگردان در جامعه وجود دارد که ما نتوانسته ایم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

نصرتی تاکید کرد: مسئولان باید نگاه جدی به مطالبه شهروندان داشته باشند و حضور شهروندان در این جشنواره نشان داد که مردم به دنبال همکاری و همیاری با مسئولان در خصوص حل مشکلات جامعه هستند.

قائم مقام شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور همچنین گفت: امیدواریم مردم فاکتورهایی را برای انتخابات دهیاران در سال 98 در نظر داشته باشند تا ما بتوانیم از این مسئولان نیز تجلیل کنیم.

کاهش خطای مسئولان در گروی دخالت شهروندان در اداره کشور

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسشهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه هر جا مردم در اداره کشور حضور داشته اند، خطاهای مسئولان کمتر بوده است، گفت: زمانی که از حضور مردم در مدیریت شهری غفلت کرده ایم، دچار خسران شده ایم.

وی تصریح کرد: رویکرد شورای شهر تهران باز گذاشتن درب ساختمان های شهرداری ها به روی مردم است تا شهروندان ببینند در مدیریت شهری چه می گذرد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اتفاقات شگرفی در حوزه راه و ساختمان در جهان در حال وقوع است، گفت: ما همچنان از محصولاتی استفاده می کنیم که آسیب زیادی به محیط زیست وارد می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما نباید اجازه دهیم محصولات غیراستاندارد وارد ساختمان ها و بناهای ما شود.

امانی همچنین تاکید کرد: اگر مسئولان به دنبال این موضوع هستند که برای مردم چه کار مفیدی می توانند انجام دهند، باید از مردم نظرخواهی کنند. چرا که خود شهروندان به خوبی می دانند انجام چه اقداماتی برای آنها بهتر است.

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسآگاهی مردم، ارزانترین مسیر برای رسیدن به یک شهر ایده آل است

در ادامه این مراسم علی اعطا، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری جشنواره چهره سال صنعت راه و ساختمان در طی چند سال اخیر از آن جهت واجد ارزش است که باعث شده بخش قابل توجهی از ذهنیت شهروندان به حوزه شهرسازی، ساختمان و معماری معطوف شود و به این موارد حساسیت بیشتری نشان دهند.

وی افزود: به هر حال زمانی که آگاهی در سطح جامعه به وجود بیاید، حساسیت ها بیشتر و مطالبات گسترده تر می شود.

اعطا تاکید کرد: با مشارکت مردم بارقه های کیفیت در جامعه شکوفا می شود.

عضو شورای شهر تهران همچنین گفت: شورای شهر پنجم به دنبال ایجاد حساسیت و مطالبه گری بین مردم است. به همین دلیل اطلاع رسانی و آگاهی جزو مفاهیم جداناپذیر این شورا قرار گرفته است.

وی افزود: به دنبال ایجاد پرسش در بین مردم هستیم، حتی اگر منافع عده ای در این مسیر به خطر بیفتد.

اعطا ادامه داد: در حال حاضر تمامی اطلاعات مربوط به مدیریت شهری در اختیار مردم قرار دارد چرا که به جد به دنیال شفافیت وروشن گری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی مردم از عملکرد مدیریت شهری ارزانترین مسیر برای رسیدن به یک شهر ایده آل است.

اهدای لوح تقدیر و تندیس از چهره های منتخب

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسبر اساس این گزارش در این جشنواره با اهدای تندیس از چهره های سال 97 راه و ساختمان آقایان محمد حضرت‌پور شهردار ارومیه در گروه شهرداران کلان شهرها، رسول کشت‌پور شهردار منطقه 2 تهران در گروه «شهرداران مناطق 22 گانه تهران»، سیدمهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گروه شرکت عمران شهرهای جدید، سیاهپور اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس در گروه «ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای» در دسته اول، محمد طاهری رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در گروه «روسای سازمان نظام‌مهندسی استان ها» بالای 10 هزار عضو ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گروه «مدیران وزارت راه و شهرسازی» بخش وزرای سابق و فعلی، حبیب‌اله طاهرخانی در گروه معاونان وزارت راه و شهرسازی ، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تقدیر شد.

همچنین در این مراسم با اهدای تندیس از آقایان روح‌اله براتیان شهردار بجنورد در گروه شهرداران شهرهای زیر 500 هزار نفر جمعیت، شرکت عمران شهر جدید رامین (خوزستان) در گروه شرکت شهرهای جدید با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در گروه «ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای» در دسته دوم، حسین ویزواری رییس سازمان نظام مهندسی استان گلستان در گروه «روسای سازمان نظام‌مهندسی» استان های کمتر از 10 هزار عضو، به عنوان دیگر چهره های منتخب سال 97 تقدیر به عمل آمد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

میدان امام اصفهان نماد شکوه و عظمت تاریخ و معماری

کتاب معماری بصری + ادراک محیط منتشر شد

«مطلب خان» خوی تنها مسجد رو باز کشور/اوج معماری و هنر

معماری تهران گرفتار نوکیسه‌ها و چشم و هم چشمی شده است/ شهر زیبا ساختن بودجه نمی‌خواهد طراحی منظم نیاز دارد !

کوپنی کردن مصالح ساختمانی به نفع بازار مسکن نیست / کاهش ارزش معاملات مسکن به 40 درصد !

توسعه شهرها در گرو مشارکت شهروندان

نظام مهندسی، محور تصمیم‎سازی درحوزه بازآفرینی شهری باشد/ خدمات مهندسی به حضور یک مهندس خلاصه نشود

تدقیق و تکمیل نقشه گسل‌های زلزله شهرهای کشور با همکاری استان‌ها/تخصیص یک تا پنج درصد بودجه شرکت‌های تابعه وزارتخانه به پژوهش

حوزه راه و شهرسازی در سالی که گذشت

یادبودهای 3 فروردین ماه ...

نوروز در میان کشورهای دیگر چطور جشن گرفته می‌شود؟

معرفی بهترین روستاهای گردشگری ایران

معاملات مسکن در تهران به یک‌سوم کاهش یافت / رشد قیمت مسکن متوقف شد

1398 سالی شکوفا و سرآمد در خدمت رسانی به مردم ایران است/سال 98 را به سال رونق ساخت و تولید مسکن تبدیل می‌کنیم

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی 2019

پیشنهاد نوروزی؛ به شهر‌های بهاری ایران سفر کنید

کهن جشن ایرانیان در دربار قاجار و میان مردم تهران قدیم

میهمانی نوروز در قلب طهران

از فلسفه‌ وجودی «سین‌های نوروزی» چه می‌دانید؟

مکان‌های تاریخی تهران؛ آسیاب کوچک و آشیانه‌های قلعه مرغی

سال نو 1398 بر همگان مبارک و فرخنده باد

یادبودهای 2 فروردین ماه ...

شاهکارهای معماری حاصل اتحاد هنر، ثروت و قدرت است / معماری گذشته ایران بسیار پیشرو بود / روایت محمد امیر کرامت از سیاست‌های بانکی بر معماری کشور

دعوت معماران به طراحی برای سالمندان فعال

پایان ساخت مستند "ساختمان سال" / روایت معماران برجسته از روند برگزاری جایزه معماری

طراحی مدرن کتابفروشی شهر باستانی چین

برگزاری نخستین فتوماراتن کشور / فراخوان دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین منتشر شد

استفاده از ظرفیت شورایاری‌ها در شناسایی مواضع دارای ظرفیت برای ایجاد میدان پیاده

سپاس از اعضای اصلی کمیته فنی 3 شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران

شرایط جدید واگذاری پروژه‌های طراحی و مهندسی به بخش خصوصی

طرح‌های اثرگذار شهرسازی باید پیوست‌ پدافند غیرعامل داشته باشند

اعضای کمیته تخصصی توسعه دولت الکترونیک وزارت راه و شهرسازی منصوب شدند

قزوین پایلوت آموزش مهندسان ساختمان در فضای مجازی می شود

تبدیل شهرهای جدید به سکونت‌گاه‌های آرامش‌بخش

تبعات سرکوب زیست شبانه در تهران

بافت تاریخی، فرسوده نیست

یادبودهای 23 اسفندماه...

حواله سایت موزه همدان به سال 98!

جای خالی سیاست های تنظیمی در طرح جامع مسکن!

تقویت هویت شهرها نیازمند محیط طبیعی و انسانی است

عدم تخصیص بودجه برای مقاوم سازی گودهای رها شده، مهمترین چالش پیش روی شهرداری تهران!/بی تفاوتی سازمان های دولتی به 45 گود رها شده در پایتخت

مجوز تخریب باغ 6هزار متری ولنجک صادر شد!

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب

برنامه علمیاتی اجرای طرح‌های مسکن تدوین می‌شود

رایزنی شهرداری با دولت برای تبدیل "کارخانه سیمان ری" به موزه میراث صنعتی

300 هزار خانه خالی از سکنه در تهران وجود دارد

ساماندهی وضعیت مسکن در بافت فرسوده اولویت اول برنامه بازآفرینی/ کمترین میزان تصدی در برنامه بازآفرینی برای دولت و نهادهای عمومی است

یادبودهای 21 اسفندماه ...

تجمع ساکنان و کسبه محدوده طرح توسعه دانشگاه تهران مقابل وزارت راه و شهرسازی

بخشنامه احداث شهرک‌های گردشگری متوقف شود!