آخرین مطالب

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب نظام مهندسی

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب

  بزرگنمایی:

شهر نیوز ایران - به گزارش دبیرخانه جشنواره چهره سال 97 راه و ساختمان، در این مراسم جمعی از مسئولان و مدیران نهادهای مذکور و مرتبط با حوزه صنعت راه و ساختمان کشور حضور داشتند.

بی برنامگی دولت برای اشتغال مهندسان

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسدر ابتدای این مراسم احمد خرم، وزیر سابق راه و ترابری ضمن تقدیر از ارج گذاشتن به تلاش برخی از مسئولانی که به عنوان چهره سال 97 صنعت راه و ساختمان انتخاب شده اند، گفت: در حال حاضر در بین جامعه تحصیل کرده کشور، بی بهره ترین قشر، قشر مهندسی در هفت رشته ساختمان است.

خرم با ابراز تاسف از اینکه از بین 600 هزار نفر مهندس در هفت رشته مهندسی، بیش از 450 هزار نفر از مهندسان در رشته خود کار نمی کنند و یا بیکار هستند، از بی برنامگی دولت برای اشتغال جامعه مهندسین کشور انتقاد کرد.

خرم همچنین افزود: متاسفانه دولت و حاکمیت برنامه ای برای اشتغال مهندسان و صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر ندارد.

وزیر اسبق راه و ترابری در عین حال بیان کرد: امتیازاتی که در کشور ما برای صدور خدمات فنی و مهندسی داده می شود معادل با یک دهم کشور همسایه یعنی ترکیه است و متاسفانه با این امتیازات، صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر بسیار سخت است.

جامعه مهندسی به جزیره های جدا از هم تبدیل شده اند

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسهمچنین در ادامه این جشنواره فرج الله رجبی، رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با تقدیر از برگزاری جشنواره چهره سال راه و ساختمان گفت: به منظور اعتلای حوزه مهندسی کشور، ما نیازمندیم که چنین جشنواره هایی را در قد و قامت بسیار خوب و ارزشمندی برگزار کنیم.

رجبی افزود: در حال حاضر جامعه مهندسی به جزیره های جدا از هم تبدیل شده اند که این رویه هیچگاه به نفع حوزه مهندسی کشور نخواهد بود.

وی گفت: در جامعه ما سالهاست که مهندسان همیشه خود به عنوان چهره سال مطرح بوده اند و لازم است که در سال جدید جامعه مهندسی به یک تشریک مساعی برسند.

رییس شورای مرکزی نظام مهندسی با بیان اینکه این تشریک مساعی می تواند از جمعه مهندسان حمایت کند، گفت: اگر این اتفاق نیفتد و این تشریک مساعی صورت نگیرد، مهندسان آسیب می بینند و عملکرد جزیره ای ادامه می یابد.

از ظرفیت سرمایه های سرگردان در جامعه استفاده نشده است

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسدر این جشنواره مسعود نصرتی قائم مقام شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز گفت: این جشنواره به همت بخش خصوصی برای تشکل های دولتی و نهادهای عمومی برنامه ریزی شده و فضایی را فراهم کرده که ما در طی سال موضوعاتی را که در جامعه برنامه ریزی شده است، به رای گیری بگذاریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1750 میلیارد تومان سرمایه سرگردان در جامعه وجود دارد که ما نتوانسته ایم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

نصرتی تاکید کرد: مسئولان باید نگاه جدی به مطالبه شهروندان داشته باشند و حضور شهروندان در این جشنواره نشان داد که مردم به دنبال همکاری و همیاری با مسئولان در خصوص حل مشکلات جامعه هستند.

قائم مقام شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور همچنین گفت: امیدواریم مردم فاکتورهایی را برای انتخابات دهیاران در سال 98 در نظر داشته باشند تا ما بتوانیم از این مسئولان نیز تجلیل کنیم.

کاهش خطای مسئولان در گروی دخالت شهروندان در اداره کشور

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسشهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه هر جا مردم در اداره کشور حضور داشته اند، خطاهای مسئولان کمتر بوده است، گفت: زمانی که از حضور مردم در مدیریت شهری غفلت کرده ایم، دچار خسران شده ایم.

وی تصریح کرد: رویکرد شورای شهر تهران باز گذاشتن درب ساختمان های شهرداری ها به روی مردم است تا شهروندان ببینند در مدیریت شهری چه می گذرد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اتفاقات شگرفی در حوزه راه و ساختمان در جهان در حال وقوع است، گفت: ما همچنان از محصولاتی استفاده می کنیم که آسیب زیادی به محیط زیست وارد می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما نباید اجازه دهیم محصولات غیراستاندارد وارد ساختمان ها و بناهای ما شود.

امانی همچنین تاکید کرد: اگر مسئولان به دنبال این موضوع هستند که برای مردم چه کار مفیدی می توانند انجام دهند، باید از مردم نظرخواهی کنند. چرا که خود شهروندان به خوبی می دانند انجام چه اقداماتی برای آنها بهتر است.

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسآگاهی مردم، ارزانترین مسیر برای رسیدن به یک شهر ایده آل است

در ادامه این مراسم علی اعطا، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری جشنواره چهره سال صنعت راه و ساختمان در طی چند سال اخیر از آن جهت واجد ارزش است که باعث شده بخش قابل توجهی از ذهنیت شهروندان به حوزه شهرسازی، ساختمان و معماری معطوف شود و به این موارد حساسیت بیشتری نشان دهند.

وی افزود: به هر حال زمانی که آگاهی در سطح جامعه به وجود بیاید، حساسیت ها بیشتر و مطالبات گسترده تر می شود.

اعطا تاکید کرد: با مشارکت مردم بارقه های کیفیت در جامعه شکوفا می شود.

عضو شورای شهر تهران همچنین گفت: شورای شهر پنجم به دنبال ایجاد حساسیت و مطالبه گری بین مردم است. به همین دلیل اطلاع رسانی و آگاهی جزو مفاهیم جداناپذیر این شورا قرار گرفته است.

وی افزود: به دنبال ایجاد پرسش در بین مردم هستیم، حتی اگر منافع عده ای در این مسیر به خطر بیفتد.

اعطا ادامه داد: در حال حاضر تمامی اطلاعات مربوط به مدیریت شهری در اختیار مردم قرار دارد چرا که به جد به دنیال شفافیت وروشن گری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی مردم از عملکرد مدیریت شهری ارزانترین مسیر برای رسیدن به یک شهر ایده آل است.

اهدای لوح تقدیر و تندیس از چهره های منتخب

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسبر اساس این گزارش در این جشنواره با اهدای تندیس از چهره های سال 97 راه و ساختمان آقایان محمد حضرت‌پور شهردار ارومیه در گروه شهرداران کلان شهرها، رسول کشت‌پور شهردار منطقه 2 تهران در گروه «شهرداران مناطق 22 گانه تهران»، سیدمهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گروه شرکت عمران شهرهای جدید، سیاهپور اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس در گروه «ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای» در دسته اول، محمد طاهری رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در گروه «روسای سازمان نظام‌مهندسی استان ها» بالای 10 هزار عضو ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گروه «مدیران وزارت راه و شهرسازی» بخش وزرای سابق و فعلی، حبیب‌اله طاهرخانی در گروه معاونان وزارت راه و شهرسازی ، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تقدیر شد.

همچنین در این مراسم با اهدای تندیس از آقایان روح‌اله براتیان شهردار بجنورد در گروه شهرداران شهرهای زیر 500 هزار نفر جمعیت، شرکت عمران شهر جدید رامین (خوزستان) در گروه شرکت شهرهای جدید با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در گروه «ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای» در دسته دوم، حسین ویزواری رییس سازمان نظام مهندسی استان گلستان در گروه «روسای سازمان نظام‌مهندسی» استان های کمتر از 10 هزار عضو، به عنوان دیگر چهره های منتخب سال 97 تقدیر به عمل آمد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

قائم مقام و معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز تغییر کرد

سفر به «مسجد آبی» 400 ساله استانبول !

احتمال خطر وقوع آتش سوزی در بازار بزرگ کرمان !

مدیریت انرژی باید به مقررات ملی ساختمان افزوده شود

هشدار نسبت به کوچ مستاجران به حاشیه شهر‌ها

یادبودهای 3 خردادماه ...

شاخصه‌های معماری ایرانی ـ اسلامی چیست؟/ عدم توجه معماری امروز کشور به "بوم و اقلیم"

در اهمیت معماری

لزوم مدیریت یکپارچه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس

تاج محل هند یکی از عجایب هفت گانه و جلوه گر شکوه معماری جهان

بازیابی عرصه‌های عمومی سبب مشارکت فعالانه شهروندان می‌شود

آمار رسمی از خسارت سیل به شهرها

بازار تعهدی مصالح، راهکار دولت برای رونق بازار مسکن / تلاش برای کاهش قمیت‌های افسارگسیخته مسکن

مقصد بعدی مهاجران تهرانی کجاست؟

یادبودهای 2 خردادماه ...

آغاز تدوین سند راهبردی احیاء و بازآفرینی بازار تهران

عدم ایجاد اتاق امن در ساختمان‌ها خلاف قانون است!

برگزاری مسابقه طراحی شهری در بندرعباس

شهر خلاق نیازمند به کارگیری مدیران هوشمند و جوان است

44 شهر استان تهران طرح جامع شهرسازی ندارند!

یادبودهای 1 خرداد ماه ...

ناکارآمدی ابزارهای تعزیراتی در ساماندهی بازار اجاره

توسعه درون‎زا، تفاوت بازآفرینی شهری با مسکن مهر/ نحوه قیمت‎گذاری واحدهای ساخته شده در بافت فرسوده

افزایش نرخ اجاره‌بهای مسکن ضابطه‌مند می‌شود؟

شناسایی نقاط بحرانی شهر تهران و لزوم ایجاد پناه‌های پدافندی در برابر سیلاب

خط آسمان شناسنامه هر شهر است

دغدغه زمین را برای مردم از بین می‌بریم/ احداث مسکن و برنامه ‌های بازآفرینی شهری در اولویت دولت قرار دارد

صدور مجوز نابودی یک باغ 5هزار متری در منطقه5 پایتخت/ معاون شهرسازی منطقه ناپدید شد!

فریز حریم دانشگاه تهران برداشته شد /سالاری: ساخت واحد های مسکونی در طرح جدید دانشگاه / نژاد بهرام: اولویت با قطعاتی است که دانشگاه تملک کرده و رها شده است

یادبودهای 31 اردیبهشت ماه ...

برگزاری دوره جامع گردش کار بیم با آرشیکد فارسی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

مسجد جامع ابرکوه؛ مسجدی 1000 ساله با 5 محراب!

کارگاه های تخصصی کمپین «نما، هویت شهر ما» برگزار می شود

عدم تناسب المان های شهری با فرهنگ و میراث شهر ارومیه

نسخه‌پیچی غلط برای مسکن !

اصل شهر دوستدار کودک تربیت انسان‌های بزرگ برای آینده کشور است

شهردار و شورای تبریز می خواهند در هامبورگ چه کنند؟!

نگاه کاسب کارانه شهرسازان به تهران/ شهرسازان هر چقدر خواستند ساختمان ساختند

ضرورت نوسازی محلات هدف به جای تک‌بناها در پروژه‌های بازآفرینی شهری/ تأکید بر توجه به مشارکت‌های مردمی در اجرای طرح‌های بازآفرینی

نبود برنامه‌ریزی وطرح منجر به گسترش فساد در نظام شهری می‌شود/ بازآفرینی شهری یکی از اهداف اصلی در حوزه توسعه شهری است

نهاد راهبری و پایش طرح‌های توسعه شهری دسترسی آزاد شهروندان به برنامه‌ریزی ها را فراهم می‌کند/ امضای موافقت‌نامه سه‌جانبه وزارت راه و شهرسازی، شهرداری و شورای شهر تهران برای پایش طرح‌های جامع

تعطیلی نهاد برنامه‌ریزی عامل اصلی انحراف از مفاد طرح‌های تفصیلی

یادبودهای 29 اردیبهشت ماه ...

محله گردی در دیار خانه‌های تاریخی/ اینجا آرامش و رنگ موج می‌زند

معماری عجیب یک کتابفروشی در چین!

قصری بر گرفته از کاخ سر کنسول فرانسه !

معماری موزه باید فراگیر و متعلق به تمام اقشار جامعه باشد / خلوص و تواضع در معماری بناهای فرهنگی ضروری است

زیرساخت‌های بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده آجری جهان نیازمند بازنگری است

بازآفرینی طاق کسری در موزه ایران باستان/ نگاهی بر اثر جذاب آندره گدار در تهران

طراحی بر مبنای طبیعت در مدرسه چینی/ رویکرد فضای آموزشی باز و انعطاف‌پذیر در مدارس