آخرین مطالب

طرح جامع حفاظت از سیل در مسیر تدوین/ وزیر راه: نباید سهل انگارانه با ترسالی برخورد کنیم مدیریت بحران

طرح جامع حفاظت از سیل در مسیر تدوین/ وزیر راه: نباید سهل انگارانه با ترسالی برخورد کنیم

  بزرگنمایی:

شهر نیوز ایران - به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه پارک شهر رادیو تهران درباره اقدامات انجام شده برای سیل زدگان با اشاره به جلسه هیأت دولت با مقام معظم رهبری گفت: این جلسه به صورت فوق العاده از سوی رهبری تشکیل شده تا اتفاقات پیش آمده درباره سیل و اقدامات دستگاه ها در حضور ایشان مرور شود.

 وی ادامه داد: در این جلسه ستاد بحران گزارش هایی ارائه کرد و همچنین دستگاه ها اقداماتی را که انجام داده بودند، مطرح کردند و ایشان نیز تدابیر لازم را بیان فرمودند. بیانات رهبری نصب عین و نقشه راه برای رسیدن به هدف مطلوب است.

 وزیر راه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آینده نگری به منظور کاهش آسیب ها گفت: آنچه در حال حاضر مهم است رسیدگی به آلام مردم است. زمانی که سیل می آید زندگی را می برد. باید همواره خدا را شکر کنیم. پیش بینی ها و اطلاع رسانی ها درست بود. همه چیز درست پیش بینی شده بود و همه را اطلاع رسانی کرده بودند. نکته مهم این است که وقتی خانه و زندگی فردی از بین می رود و عزیزی را از دست می دهند به سادگی قابل جبران نیست، به خصوص که این اتفاق در ایام نوروز بود.

 اسلامی افزود:مقام معظم رهبری به همه دست اندرکاران کنترل وضعیت شهرهای سیل زده خدا قوت گفتند. نکته مهم  این بود که مسئولین ارشد دولتی و نیروهای مسلح خودشان در صحنه بودند و در متن حادثه بودند و این از نکات برجسته سیل بود. هیچ مسئولی که در این ارتباط بود تعطیلات نداشت. حدود 14هزار نفر از همکاران ما عید نداشتند و خانه نرفتند و آماده باش بودند و هنوز هم در آماده باش هستند. در هر صورت نکته مهم این بود که ایشان ضمن بیان نکات مهم فرمودند و تأکید کردند، خدمت رسانی به مردم حفظ شود و با همدلی و هماهنگی قدرت عملکرد بالاتر برود و مردم سریع تر سامان یابند.

 وزیرراه گفت: یکی از نکات مهم در این دیدار این بود که ایشان بربحث عدم تعرض به رودخانه ها و حریم رودخانه ها تأکید کردند. جلوگیری از ساخت و ساز در نقاط آسیب پذیر بسیار حائز اهمیت است.استحکام بخشیدن به سازه های ساختمانی در نقاطی که  احتمال خطر بیشتری دارد باید در دستور کار باشد. لایه روبی رودخانه ها و لایه روبی سد ها از دیگر نکات مهم است. این مسائل همواره مطرح بوده است.

 وی درباره سیل نوروز 98 گفت:  حجم سیلاب و بارش های امسال نسبت به دوره بلندمدت 50ساله غیرقابل پیش بینی بود.  وظیفه مشاور این است که حجم بارش ها و حجم آورد رودخانه ها را بررسی و پل ها و سازه هایی را که برای هدایت آب است، با آن حداکثری که در دوره 50ساله و بلندمدت اتفاق افتاده طراحی کند. سیل امسال، 3برابر پیش بینی بوده است. نکته دوم این است که اکثر رودخانه ها لایه روبی نشده بود. اگر لایه روبی شده بود چنین نمی شد. تعدادی از پل ها سقوط کرد. این پل ها همان پل هایی است که آب از مسیرهای گوناگون به آن برخورد کرده است.  تکیه گاه پل به کوله ای است  که بر روی آن سوار است به خاطر تعرضی که به رودخانه ها شده این پل ها آسیب دید. تعداد زیادی از پل ها خراب شدند چون آب از ناحیه پایین تر از کول برخورد کرده و باعث خرابی شده بود.

 وزیر راه گفت: رودخانه سه اندازه دارد. یکی اندازه بستر رودخانه است، دوم اندازه حریم رودخانه و سوم اندازه بستر طغیانی است. اما این سه مسیر به دلیل عدم کنترل، عدم نظارت و عدم پیشگیری در زمان خودش مشکلاتی را ایجاد کرد. متأسفانه باور کردیم که بستر طغیانی هیچ وقت دیگراتفاق نمی افتد. باور کردیم که در خشکسالی رفته ایم و هیچ وقت دیگر از خشکسالی خارج نمی شویم. تا جایی که آمدیم مسیل ها را راه و خیابان ساختیم. ساخت و ساز در مسیر رودخانه باعث مشکلاتی می شود، به طور مثال  همین اتفاقی که در شیراز رخ داد. آب در مسیر خودش آمده است ما مسیل ها را راه و خیابان کرده ایم. آب راه خودش را به سمت رودخانه می رفت ما مسیر آب را اشغال کرده ایم. از این پس کسی نباید به خود اجازه دهد که در مسیر تغییر و تحول بدهد.

 اسلامی گفت: مطابق  گزارش وزارت نیرو هم اکنون بیش از 73  درصد مخازن سد ها پر شده اند. اکنون در تر سالی هستیم، بنابراین نباید سهل انگارانه با این موضوع برخورد کنیم. در شهرسازی به این نیازمندیم که امور را کنترل کنیم. نمی شود شهرسازی در اختیار مدیریت شهرسازی باشد و آنها کاربری ها را تغییر دهند. تغییر سرانه های بی رویه و غیر مجاز که اتفاق می افتد این روزها خودش را نشان می دهد. وزارت راه و وزارت کشور باید کنترل کنند.

 وی بیان کرد: باید الزامات و دستورالعمل هایی را در شهرسازی در دستور کار قرار داد. مهندسی رودخانه و طرح جامع حفاظت از سیل باید در دستور کار قرار گیرد. به کمک هیأت دولت باید دستورالعمل ها و بخشنامه هایی را در مسیر شهرسازی صحیح به کار بگیریم.

 وزیر راه بیان کرد: برای داشتن شهرسازی بهتر، باید معماری گذشته را رعایت کنیم. مانند ساخت و سازهایی که در شهرهای شمالی کشور بود. هیچگاه طبقه اول ساختمان طبقه سکوت نبود. همواره تمام خانه ها در سطحی بالاتر با داشتن چند پله بود. دو شبانه روز در لرستان بودم. مردم در درود می گفتند پلی درجاده کمربندی این شهر بود که آب تا آن پل آمده بود. پل دیگری در راه آهن بود که بسیار بلند قامت بود. زمانی که فردی می خواهند پلی را طراحی کند باید حداکثر آبی را که می تواند از مسیر عبور کند، ببیند و قامت پل را برای عبور و مرور حجم آب در نظر بگیرید. زمانی که راه آهن را طراحی می کردند. خط پروژه ای که برای راه آهن طراحی می کردند، تراز آن ریل  آنقدر بالا است که هیچ وقت آب نباید آن را بگیرد. برای جاده هم همین است. زمانی که آب بسیار زیاد است نباید جاده به زیر آب برود، این اصول مهندسی راه سازی است. در شهر درود هم جایی که شهر ارتفاع پایین تری نسبت به جاده دارد، باید پل بلندقامت تر می گذاشتند.  

وی اشاره کرد: کمیته فنی برای ساخت راه ها باید شناسایی و  وضعیت آسیب پذیری را بررسی کند. بعد از تعطیلات بررسی های فنی را درباره  تمام راه ها یی که در سیل آسیب دیدند انجام خواهیم داد.

اسلامی بیان کرد: مهمترین اقداماتی که در حال حاضر باید انجام دهیم این است که مسیر عبور و مرور مردم را با ساخت جاده های فرعی و موقت هموار سازیم. 500 نقطه ریزش و رانش کوه وجود داشت که خاک برداری ها را در آن انجام دادیم تا رفت و آمدها آسان شود.

 وی گفت: تمام مسیرهایی که پل های آن آسیب دیده است، به صورت عبور موقت برقرار کردیم. برای تمام راه‌هایی که با سیل از بین رفته بود، مسیر جایگزین باز کرده ایم. بر اساس آخرین اطلاعاتی که تا این لحظه داریم در استان ایلام بود که 19روستا به دلیل اینکه راه‌های ارتباطی شان با سیل از بین رفته بود ،محاصره شده بودند، روز گذشته اولین راه فرعی باز شد و عبور و مرور برقرار شد.

 اسلامی بیان کرد: راه های فرعی و موقت عبور و مرور را برقرار کردیم. در این مرحله به دنبال این هستیم که راه های موقت و فرعی جایگزین راه های ازبین رفته شود. سیل پلدختر فوق العاده سخت بوده است. 3 بامداد پریروز همکاران موفق شدند که اولین مسیر فرعی به پلدختر باز شود. دیروز تا ساعت 12 ظهر دومین مسیرفرعی به پلدخت باز شد. نیروهای امدادی از دیروزساعت 5 بامداد وارد پلدختر شدند.

 وزیر راه گفت: یکی از نکات مهم در گلستان این بود که رودخانه ها لایه روبی نشده بودند. جریان رسوب دریای خزر از طریق غرب به شرق است و به پاشنه دریای خزر می آید که محل ورود دو رودخانه است. تمام رسوبات آنجا تجمع کرده است. به همین دلیل بندر گز و بندر ترکمن را از دست داده بودیم. در این سیل با تجمع رسوبات مشکلات بسیاری ایجاد شد.

 وی درباره همکاری تمام دستگاه ها زیرمجموعه ستاد بحران گفت: تمام نهادها کمک می کنند. ستاد بحران متشکل از دستگاه های اجرایی است که زیربناها به آن مربوط می شود(وزارت راه، وزارت نیرو و وزارت کشور) .این دستگاه باید اقدامات پیش گیرانه انجام دهند و علاوه بر این موضوع باید با بحران مقابله کنند. اورژانس و هلال احمر هم هدایت کننده کمک های مردمی هستند در صحنه حضور دارند. دولت با نیروهای مسلح یکپارچه هستند و زیر یک پرچم فعالیت می کنند. تعدادی از نیروها به صورت شبانه روزی فعالیت کردند. حدود 50هزار واحد مسکونی در سیل آسیب دیده است که باید احداث یا ترمیم شود. بنیاد مسکن طبق مصوبه دولت با (کمک های بلاعوض وپراخت تسهیلات) وظایفی را بر عهده دارد که در حال انجام است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

پشتوانه علمی در سیاستگذاری‌ها ضروری است

احتمال وقوع فاجعه دروازه قرآن شیراز در اتوبان امام علی/ وقوع سیلاب در اتوبان‌های شمالی_جنوبی محتمل است/تونل‌های زیر اتوبان‌های تهران‌ پاسخگوی دبی سیلاب‌های شدید نیستند

شهردار ساری معاون وزیر راه و شهرسازی شد

مقررات ملی ساختمان اصلاح می‌شود/بازنگری در آیین‌نامه‌ها و فعالیت‌های مهندسی

امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز تحقیقات راه و مسکن با برنامه اسکان بشر ملل متحد

نشست یک‌روزه سیل برگزار می‌شود

نشست بررسی تحلیلی حوادث سیل‌های اخیر با حضور اساتید و مسئولان

کارگاه آموزشی تخصصی پایش و ارزیابی خطر حوادث و بلایا برگزار می شود

ضرورت توجه به آثار اقتصادی واجتماعی طرح عرضه و تولید مسکن در شهرهای جدید از ابتدای طرح / استفاده حداکثری از ظرفیت طرح‌های جامع و تفصیلی موجود

قانون ممنوعیت ساخت و ساز در حریم رودخانه باید ضمانت اجرایی داشته باشد

اصفهان توان توسعه افقی را ندارد !

تمدید فراخوان دفاتر تسهیل‌گری و نهاد توسعه محله در بافت‌های ناکارآمد شهر

نو آوری در مصالح ساختمانی ...

معاملات مسکن کاهش شدیدی داشته است/ افزایش تولید مسکن در دستور کار دولت

یادبودهای 29 فروردین ماه ...

بیمارستان‌های احداث شده توسط سازمان مجری در مناطق سیل‌زده مشکل سازه‌ای و خدمات‌رسانی ندارند/ ارایه امدادهای بیمارستانی هوایی در پلدختر

عملیاتی شدن بیش از 60 پروژه در حوزه طرح‌های توسعه شهری و منطقه‌ای

مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب شد

بزرگراه امام علی در زمان سیلاب یک رودخانه تمام عیار است!

بازبینی طرح احیا و ساماندهی رودخانه درکه

شهرداری اطلاعات 62 برج-باغ را منتشر کند

حذف دستکاری در طبیعت، مهمترین راهکار مقابله با سیل/ رعایت مقررات ملی، اولین شرط شهرسازی هوشمند

یادبودهای 24 فروردین ماه ...

طراحی میدان یادبود : پروژه ای از لمینت های چوب سخت

کسب جایزه معماری پایدار 2019 توسط روزانا مونتیال

باید در معماری امروز پسرفت را تجربه کنیم / حوزه نقد معماری کشور بکر است / جای خالی رسانه‌های فعال در معماری ملموس است

ارتقای کیفیت سکونتگاه های شهری از مهمترین اولویت هایم است

مدیرکل دفتر حقوقی وزارت راه و شهرسازی را منصوب کرد

دبیرخانه انتقال پایتخت در وزارت راه تشکیل می‌شود/ 5 شهر؛ گزینه مرکز سیاسی اداری ایران

ورود شورای عالی شهر سازی به ساخت و ساز در حریم رودخانه ها در اولین جلسه 98/ تغییر در طرح جامع استان‌ها برای پایه‌گذاری یک شهر مصون و ایمن

پیگیری آغار عملیات اجرایی شش شهر جدید در سال 98 / ساخت شهرک‌های اقامتی در نوار شمالی کشور به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی وزارت راه و شهرهای در سال جاری است/ تلاش برای بهره‌برداری از چهار محور دسترسی شهرهای صدرا، علوی و سهند به شهر مادر تا پایان امسال

یادبودهای 20 فروردین ماه ...

بررسی مباحث بینارشته‌ای معماری / روایت محمدمهدی محمودی از نشست "آب و قنات"

تداوم آبگرفتگی هزینه‌های بازسازی و بهسازی را افزایش می‌دهد

برخورد جدی‌تر با ساختمان‌های ناایمن/عدم صرفه اقتصادی ایمن‌سازی برای صاحبان ملک و سرقفلی

چند نکته درباره سیل‌های اخیر

تمرکز زدایی نیاز ضروری پایتخت است

مروری بر عملکرد مدیریت شهری تهران در تأمین حقوق شهروندان

جای خالی تخصص معماری در شهرها فاجعه آفرین است / صدمات گسترده سیل اخیر حاصل عدم اعمال قوانین نظام مهندسی است / پتانسیل کافی برای رشد و رونق تولید ملی در عرصه معماری را داریم

بازار مسکن به کدام سو می‌رود؟ !

شبکه فاضلاب، یکی از دلایل تشدید فرونشست در تهران اعلام شده؛ ابزار نوین رصد معابر تهیه شود

سیل‌های اخیر بر 12 هزار کیلومتر از راه‌های کشور آسیب وارد کرد/ ترمیم سریع خسارات و ایجاد راه‌های جایگزین در دستور کار وزارت راه و شهر سازی است/ مفروضات مهندسی مورد بازنگری قرار می‌گیرد

تدوین و بازنگری طرح جامع مسکن به صورت فرا وزارتخانه‌ای با محوریت وزارت راه و شهرسازی/ رایزنی با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف در حال انجام است/ توجه طرح جامع مسکن بر میزان خطرپذیری در سطح کشور

یادبودهای 19 فروردین ماه ...

آموزش مهندسی نما در مرکز معماری ایران

کارگاه مسابقه استارت آپ‌های معماری و شهرسازی برگزار می‌شود

در سال 98 ساخت 100 هزار واحد مسکونی را محقق می کنیم/ بازآفرینی به تنهایی کار ما نیست

تدوین طرح جامع حفاظت از سیل صرفا کاغذبازی است/ مشکل اصلی فقدان ضمانت اجرایی قوانین است

استفاده از ظرفیت‌های قانونی بودجه و افزایش توان اجرایی/ سهیمه‌بندی شدن مصالح و قیر موجب ارتقا توان اجرایی می‌شود

جزئیات اولین جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در سال 98