آخرین مطالب

دغدغه زمین را برای مردم از بین می‌بریم/ احداث مسکن و برنامه ‌های بازآفرینی شهری در اولویت دولت قرار دارد مسکن مهر

دغدغه زمین را برای مردم از بین می‌بریم/ احداث مسکن و برنامه ‌های بازآفرینی شهری در اولویت دولت قرار دارد

  بزرگنمایی:

به گزارش ایرنا محمد اسلامی  در آیین اختتامیه مسکن مهر خراسان جنوبی در بیرجند افزود: بر اساس برنامه مصوب باید اقدامات عملی خود را برای خانه دار شدن مردم نشان دهیم.
وی ابراز امیدواری کرد؛ این حرکت کمک کند در سطح استان و شهرهای مختلف بتوانیم متناسب با نیازی که وجود دارد پروژه های مسکن در قالب اقدام ملی برای تولید مسکن شهری ادامه یابد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از پروژه های محوری در خراسان جنوبی تکمیل توسعه زیرساخت جاده ای، ریلی و فرودگاهی است.
وی با اشاره به شروع طرح توسعه فرودگاه بیرجند افزود: در حوزه راه آهن نیز قطعه ای که مربوط به اتصال فردوس به راه آهن سراسری بود امروز عملیات اجرایی آن شروع شد.
اسلامی ادامه داد: خط راه آهن چابهار به بیرجند و خراسان رضوی هم یک یا دو قطعه از آن به سمت زاهدان و زابل شروع شده و یک قطعه هم از سمت یونسی به گناباد در حال کار است.
وی با بیان اینکه تا دو سه ماه آینده عملیات اجرایی راه آهن از بیرجند هم در دستور کار قرار می گیرد گفت: در تلاش هستیم از چند منطقه و به صورت چند جانبه عملیات ساخت راه آهن دنبال شود تا خط راه آهن شمال به جنوب شکل بگیرد و سهمی را در این کریدور اصلی به دست آوریم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ذخیره بزرگ معادن در خراسان جنوبی و سایر استان های شرقی بیان کرد: ساخت راه آهن در شکوفا شدن و توسعه این ذخایر نقش بسزایی خواهد داشت.
وی به سکونت گاه غیر رسمی و بافت ناکارآمد در شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم که شهرها در هسته پوسیده شوند و مردم در مضیقه باشند.
اسلامی ادامه داد: باز آفرینی شهری طرح های کیفیت بخشی زندگی مردم و نوسازی محلات است تا خانه های فاقد ارزش ایستایی که زندگی شهری را سخت کرده در مدار بازسازی و نوسازی قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه سرانه های بازآفرینی شهری نیز باید در محلات هدف ایجاد شود اظهار داشت: نمونه این سرانه ها بهره برداری از مدرسه، سالن ورزشی، مرکز محله و غیره بود که در شهر بیرجند هم با کمک دستگاه های استانی و شهرداری شاهد احداث آن بودیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه های باعث می شود که مردم بتوانند حوایج زندگی خود را با پشتیبانی های فکری و فرهنگی و امکانات ایجاد شده رفع کنند.
وی با اشاره به موضوع مهم در بازآفرینی شهری گفت: بافت های فاقد ارزش و تاریخی باید حفظ و احیا شده و کاربری هایی در آن وجود داشته باشد که زندگی با کیفیت به این محلات بازگردد و خالی از سکنه نشوند.
اسلامی با اشاره به خطر تشدید آسیب های اجتماعی در بافت های ناکارآمد و سکونتگاه های غیر رسمی بیان کرد: امید است زنده سازی این محلات از طریق مشارکت میراث فرهنگی و شهرداری انجام شود.
وی یادآور شد: در بازدید انجام گرفته از محلات هدف شهر بیرجند اقدامات خوبی صورت گرفته که امید است با تقویت و ادامه این پروژه ها منجر به باز زنده سازی محلات تاریخی بیرجند و سایر شهرهای دیگر باشیم.
وزیر راه و شهرسازی اقدامات جایگزینی در محلات و بافت های ناکارآمد را نیازمند به همت مشارکت مردمی دانست و گفت: با مشارکت مردم و امکانات قانونی برای بافت فرسوده بتوان پروژه هایی پیش بینی کرد.
وی بیان کرد: هدف برنامه های باز آفرینی شهری هم شامل احداث واحدهای خدمات عمومی و هم احداث مسکن با تسهیلات ارزان قیمت است که اگر مردم ساکن استقبال کنند می توانیم بازسازی محلات را با تولید مسکن همزمان پیش ببریم تا یک تمدن جدید به لحاظ زندگی شهری شکل بگیرد.
اسلامی ضمن قدردانی از روند کیفی پروژه مسکن مهر ارتش در بیرجند گفت: کار با باید با کیفیت انجام شود و به خاطر رعایت ضوابط و معیارها، مردم از کیفیت ساخت لذت ببرند و دعا گو باشند.
وی با بیان اینکه کیفیت پروژه ها موجب برکت و توفیق در انجام کارها می شود افزود: این کیفیت باعث می شود که بتوانیم خدمت به مردم را گسترده تر کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اختتامیه پروژه مسکن مهر خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی پنجمین استان کشور است که مسکن مهر در آن به اتمام رسید.
وی با اشاره به نیاز ارتش برای ادامه ساخت مسکن نیز گفت: این مهم در قالب مسکن ملی حمایت می شود و کارکنان ارتش هم مانند عموم مردم فاقد مسکن در این طرح می توانند ثبت نام کنند.
اسلامی در خصوص نیاز ساکنان مجتمع مسکن مهر ارتش بیرجند به بازارچه یادآور شد: ابلاغ لازم به اداره کل راه و شهرسازی استان انجام می شود تا با احداث بازارچه در این محل مردم برای خرید مایحتاج زندگی خود در مضیقه نباشند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در این آیین با بیان اینکه خانه دار شدن نیروهای نظامی همواره از دغدغه های مقام معظم رهبری بوده است گفت: نیروهای زمینی ارتش که در مرز افغانستان خدمت رسانی می کنند، نیازمند مسکن هستند.
امیر سرتیپ امیرعلی جهانشاهی افزود: اکنون چهار تیپ از نیروهای ارتش در مرز افغانستان مستقر شده اند و حدود 700 نفر از آنها متقاضی مسکن هستند که باید پروژه ساخت واحد مسکونی ادامه داشته باشد.
وی بیان کرد: یکی از دلخوشی های نیروهای ارتش مستقر در مرز این است که مسئولان برای ساخت مسکن آنان در پشت مرز تلاش کنند.
معاون هماهنگ کننده نزاجا با بیان اینکه یکهزار و 10 هکتار اراضی برای ساخت واحد مسکونی در پروژه 04 واگذار شد گفت: تعاونی مسکن 04 بیرجند تجربه موفقی در ساخت واحدهای مسکونی داشته و مسکن مهر ارتش در بیرجند جزو پروژه های موفق کشور بوده است.
وی با اشاره به ساخت یک هزار و 500 واحد مسکونی توسط تعاونی مسکن 04 بیرجند افزود: این واحدها با رعایت استانداردها در قیمت تمام شده و استفاده از مصالح باکیفیت خوب ساخته شده است.
امیر جهانشاهی با بیان اینکه مرکز آموزشی 04 بیرجند جزو قدیمی ترین مراکز آموزشی کشور محسوب می شود گفت: این مرکز در زمان جنگ تحمیلی 350 هزار نفر را آموزش داده است.
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) با هیات همراه برای افتتاح و کلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یک روزه در بیرجند مرکز استان حضور داشت و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر کردند.
124 کیلومتر بزرگراه با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد ریال امروز (دوشنبه)همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی در خراسان جنوبی افتتاح و 133 کیلومتر راه و راه آهن با اعتبار موردنیاز 2 هزار و 900 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
همچنین با افتتاح 798 واحد تعاونی مسکن مهر پادگان 04 بیرجند، مراسم اختتامیه طرح مسکن مهر استان خراسان جنوبی با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

شاخص‌های تفسیرپذیر آیین‌نامه شورایاری‌ها کاهش یافت !

یک گاو صندوق پر از خانه‌های خالی!

انتقاد وزیر از ساخت مسکن مهر در برهوت!

هجوم به هلال فقر تهران !

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران منصوب شد / جایگاه کمیسیون ماده پنج در استان تهران قدرتمند می‌شود !

نشست «معیار بافت فرسوده؛ از واقعیت تا خیال» برگزار می شود؛

همکاری دانشگاه هنر با مدرسه معماری کلرمون‌فران

املاک محدوده دانشگاه تهران ازفریز خارج شده امااجازه اقدامی نداریم!

بنا و موقعیت تئاتر شهر در راستای بازآفرینی شهری مشهد نیست!

سه اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی درحوزه مسکن

چالش تازه میان وزارت راه و سازمان نظام مهندسی برای انتخابات نظام مهندسی

یادبودهای 3 تیرماه ...

بستری برای حضور معماران جوان نیست / روایت امیرحسین حاجی‌زاده از سرخوردگی معماران نسل جوان !

45 روز از وعده وزیر راه گذشت؛ کارت مصالح ساختمانی عملیاتی نشد !

برگزاری مسابقه اسکیس ایده‌ای جایگزین برای پل طبیعت / جایگزین پل طبیعت را پیشنهاد دهید

برگزاری سمینار تکنولوژی‌های دیجیتال در معماری

تلاش برای کاهش استفاده از خودروی شخصی/پرسش رهبر انقلاب از حناچی درباره استفاده از خارجی‌ها!

یکپارچه نبودن وظایف، چالش عمده در حوزه برنامه‌ریزی است

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی باحکم وزیر منصوب شد

نقدی بر برنامه مسکنیِ وزارت راه؛ کارت مصالح ساختمانی گفتار درمانی است !

"رویکردهای نوین در برنامه‌‎ریزی شهری" ویژه مدیران منتشر شد

نوسازی مدارس بافت فرسوده به اداره نوسازی مدارس قم واگذار شود

یادبودهای 1 تیرماه ...

اصلاح حریم شهر سردرود در آذربایجان‌شرقی

معروف‌ترین معماری دوره قاجار رابشناسید ...

خلاقیت‌های معماری در ایستگاه‌های متروی عربستان!

باشگاه معماران مرکز معماری اسلامی افتتاح شد

مجسمه؛ حلقه‌ی رابط معماری با جامعه

توجه به ترویج فرهنگ زیست‌محیطی و معماری مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی / هزینه سالیانه 5000 میلیارد تومانی در ساخت‌وساز مدارس

معماری شهری نباید هویت انسان‌ها را مخدوش کند

تجلی فرهنگ 31 استان در پارک ایران کوچک

عکس های نیمه اتوماتیک از روسیه!

قوانین بالادستی مسیر قانونگذاری محلی برای تسهیل گردشگری را سد کرده است

جذابترین روستا‌های گردشگری ایران را از دست ندهید!

یادبودهای 31 خردادماه ...

عبور از بازآفرینی به مسکن مهر؟ تکرار سکانس تلخ «مسکن مهر»؛ مجوز «ساخت مسکن بیرون از شهر» به مدیران استانی !

آشفتگی بصری و لزوم تدوین ضوابط در نماهای شهری

بازسازی مقبره مهدی آذر یزدی نیازمند همراهی هئیت امنای آرامستان خرمشاه است

آغاز اجلاس مجمع رئیسان شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها در رشت

یادبودهای 30 خردادماه ...

سهم عظیمی ازاشتغال کشور متاثر از صنعت ساختمان است

بدون ارتقای توانمندی ساکنان بافت‌های فرسوده، بازآفرینی محقق نمی‌شود

معماری امروز زبان مشترک ندارد / معماری گذشته بهترین پاسخ را به شرایط اقلیمی داده است / روایت علی کیافر از معضلات شهرسازی و معماری در ایران

مغایرت‌های طرح جامع شهر پاکدشت به استاندار تهران ابلاغ شد

نخستین شماره نشریه کوبه منتشر شد

بررسی "تأثیر سطوح شهری بر گسترش جزایر گرمایی شهری"

نگاهی بر فیلم‌هایی با موضوع شهر / بررسی فیلم "شهر همچون سمفونی"

انتشار فراخوان مسابقه طراحی بِشکو 2

کمک 30 میلیارد تومانی وزارت راه به شهرداری تهران

برگزاری کارگاه آموزشی پیاده مداری و خودرو محوری در شهرداری مشهد