آخرین مطالب

بهره‌مندی از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در حوزه‌های راه و شهرسازی / بررسی راه‌های ارتقای همکاری‌های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران برنامه ریزی شهری

بهره‌مندی از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در حوزه‌های راه و شهرسازی / بررسی راه‌های ارتقای همکاری‌های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران

  بزرگنمایی:

معمار شهر - به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، جلسه مشترک رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پیرامون برگزاری کافه DARSTech  در حوزه فناوری‌های مدیریت بحران ظهر امروز در محل مرکز تحقیقات برگزار شد.

در این جلسه مشترک که با محوریت بررسی هر چه بیشتر چالش‌ها و چگونگی داوری ایده‌ها برگزار شد، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی،   عباس زارعی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رئیس بخش تجاری‌سازی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و جمعی از معاونین و مدیران مرکز تحقیقات حضور داشتند.

شکرچی‌زاده در ابتدای این نشست با اشاره به موضوع مهم سیل که بخش‌هایی بسیاری از کشور درگیر آن بوده‌اند، گفت: تمایل داریم که در گام اول به سبب اهمیت این موضوع، از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در حوزه راه و شهرسازی و ساختمان آگاهی یابیم و همکاری‌های مستمری را داشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت که بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جهت حل چالش‌ها و دستیابی به راه‌حل و توسعه آن برای مجموعه مرکز تحقیقات دارای اهمیت بسیار است.

زارعی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز در ادامه این جلسه، با دعوت از رئیس مرکز جهت بازدید از پارک علم و فناوری، به معرفی آن پرداخت و گفت: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در ابتدا در سال 1381 به عنوان یک مرکز رشد آغاز به کار نمود و در ادامه در سال 1384 موافقت برای تشکیل پارک دریافت شد. هدف این پارک حمایت از ایده‌ها تا دستیابی به کسب و کار است و تا به امروز با جدیت پیگیری شده است.

وی افزود:‌ ما دو مسیر را برای رفع چالش‌ها و دغدغه‌های سازمان در دستور کار داریم. یکی آنچه که از دانشگاه و در قالب پروژه‌ها بیرون می‌آید و دیگری فعالیت در حوزه استارتاپ ویکندها. در واقع پارک علم و فناوری پلتفرم ایده تا بازار است.

وی با اشاره به  برگزاری کافه DARSTech در تاریخ 28 خرداد ماه، گفت: ما کافه DARSTech را به عنوان درب ورود به این فضا تعریف کردیم که می‌توانیم این جلسات را به صورت دوره‌ای ادامه داده و در انتها به استارتاپ‌ها ختم نماییم. دعوت می‌کنیم از دوستانی که دارای فکر و ایده هستند تا در این کافه حضور یابند. علاقمندیم تا کافه اول DARSTech را در ارتباط با مسائل واقعی شما مطرح کنیم. خودتان صورت مسئله بدهید و ما در ادامه پاسخگو باشیم.

شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در بخش دیگری از این نشست گفت: تدوین قوانین و مقررات وضوابط بخش مهم و اصلی وظایف مرکز تحقیقات راه تشکیل می‌دهد که می‌تواند باب همکاری‌های بسیاری را بگشاید. در حال حاضر بسیار علاقمندیم تا در حوزه سیل و همچنین استقرار پارک فناوری در مرکز، همکاری و تبادل تجربیات را داشته باشیم.  

وی افزود: موضوع اسکان موقت نیز یک بحث مهم دیگر است که می‌تواند زمینه همکاری‌های بسیاری را فراهم نماید.

موضوع پل‌های سریع‌النصب و تولید و نصب آن، سنسورهای مورد نیاز در شرایط بحران، سیل‌بندها، تخلیه مانده آب‌ها در محل‌های تجمع شده و ایجاد سیستمی برای پایش سیل در تهران نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه به عنوان محورهای دارای پتانسیل همکاری از سوی دیگر حاضران در جلسه مطرح شد.

خاطرنشان می‌شود امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری و بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در دستور کار دو طرف قرار گرفت.

محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و کرمی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران در نشستی مشترک، پیرامون ارتقا و توسعه همکاری‌های فی‌مابین بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی، کرمی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران، علی بیت‌اللهی رئیس بخش زلزله‌شناسی مهندسی و خطرپذیری، مهران غلامی معاون آموزش و فناوری، غزال راهب رئیس حوزه پژوهشی معماری و شهرسازی و میرزایی مدیر پژوهشی مرکز تحقیقات حضور داشتند.

در این جلسه حاضران دیدگاه‌های خود در حوزه‌های زلزلهْ بحرانْ شتابنگاری، تاب‌آوری شهری و مواردی از این دست را طرح و در خصوص محورهایی که می‌تواند در دستور همکاری فی‌مابین قرار گیرد تبادل نظر کردند.

برگزاری نشست مشترک سیل و خطر رانش در شهر تهران با همکاری فی مابین مرکز تحقیقات و مدیرت بحران شهر تهران، بررسی گسترش شبکه GPS در شهر تهران، استقرار سامانه پاسخ سریع شهر تهران در قالب نصب دستگاه و به اشتراک گذاشتناطلاعات مشترک در راستای تاب آوری شریان‌های حیاتی شهر تهران و... از جمله مواردی بود که در این جلسه پس از بحث و بررسی در دستور انجام قرار گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

شاخص‌های تفسیرپذیر آیین‌نامه شورایاری‌ها کاهش یافت !

یک گاو صندوق پر از خانه‌های خالی!

انتقاد وزیر از ساخت مسکن مهر در برهوت!

هجوم به هلال فقر تهران !

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران منصوب شد / جایگاه کمیسیون ماده پنج در استان تهران قدرتمند می‌شود !

نشست «معیار بافت فرسوده؛ از واقعیت تا خیال» برگزار می شود؛

همکاری دانشگاه هنر با مدرسه معماری کلرمون‌فران

املاک محدوده دانشگاه تهران ازفریز خارج شده امااجازه اقدامی نداریم!

بنا و موقعیت تئاتر شهر در راستای بازآفرینی شهری مشهد نیست!

سه اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی درحوزه مسکن

چالش تازه میان وزارت راه و سازمان نظام مهندسی برای انتخابات نظام مهندسی

یادبودهای 3 تیرماه ...

بستری برای حضور معماران جوان نیست / روایت امیرحسین حاجی‌زاده از سرخوردگی معماران نسل جوان !

45 روز از وعده وزیر راه گذشت؛ کارت مصالح ساختمانی عملیاتی نشد !

برگزاری مسابقه اسکیس ایده‌ای جایگزین برای پل طبیعت / جایگزین پل طبیعت را پیشنهاد دهید

برگزاری سمینار تکنولوژی‌های دیجیتال در معماری

تلاش برای کاهش استفاده از خودروی شخصی/پرسش رهبر انقلاب از حناچی درباره استفاده از خارجی‌ها!

یکپارچه نبودن وظایف، چالش عمده در حوزه برنامه‌ریزی است

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی باحکم وزیر منصوب شد

نقدی بر برنامه مسکنیِ وزارت راه؛ کارت مصالح ساختمانی گفتار درمانی است !

"رویکردهای نوین در برنامه‌‎ریزی شهری" ویژه مدیران منتشر شد

نوسازی مدارس بافت فرسوده به اداره نوسازی مدارس قم واگذار شود

یادبودهای 1 تیرماه ...

اصلاح حریم شهر سردرود در آذربایجان‌شرقی

معروف‌ترین معماری دوره قاجار رابشناسید ...

خلاقیت‌های معماری در ایستگاه‌های متروی عربستان!

باشگاه معماران مرکز معماری اسلامی افتتاح شد

مجسمه؛ حلقه‌ی رابط معماری با جامعه

توجه به ترویج فرهنگ زیست‌محیطی و معماری مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی / هزینه سالیانه 5000 میلیارد تومانی در ساخت‌وساز مدارس

معماری شهری نباید هویت انسان‌ها را مخدوش کند

تجلی فرهنگ 31 استان در پارک ایران کوچک

عکس های نیمه اتوماتیک از روسیه!

قوانین بالادستی مسیر قانونگذاری محلی برای تسهیل گردشگری را سد کرده است

جذابترین روستا‌های گردشگری ایران را از دست ندهید!

یادبودهای 31 خردادماه ...

عبور از بازآفرینی به مسکن مهر؟ تکرار سکانس تلخ «مسکن مهر»؛ مجوز «ساخت مسکن بیرون از شهر» به مدیران استانی !

آشفتگی بصری و لزوم تدوین ضوابط در نماهای شهری

بازسازی مقبره مهدی آذر یزدی نیازمند همراهی هئیت امنای آرامستان خرمشاه است

آغاز اجلاس مجمع رئیسان شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها در رشت

یادبودهای 30 خردادماه ...

سهم عظیمی ازاشتغال کشور متاثر از صنعت ساختمان است

بدون ارتقای توانمندی ساکنان بافت‌های فرسوده، بازآفرینی محقق نمی‌شود

معماری امروز زبان مشترک ندارد / معماری گذشته بهترین پاسخ را به شرایط اقلیمی داده است / روایت علی کیافر از معضلات شهرسازی و معماری در ایران

مغایرت‌های طرح جامع شهر پاکدشت به استاندار تهران ابلاغ شد

نخستین شماره نشریه کوبه منتشر شد

بررسی "تأثیر سطوح شهری بر گسترش جزایر گرمایی شهری"

نگاهی بر فیلم‌هایی با موضوع شهر / بررسی فیلم "شهر همچون سمفونی"

انتشار فراخوان مسابقه طراحی بِشکو 2

کمک 30 میلیارد تومانی وزارت راه به شهرداری تهران

برگزاری کارگاه آموزشی پیاده مداری و خودرو محوری در شهرداری مشهد