آخرین مطالب

طرح های توسعه و عمران

اصلاح حریم شهر سردرود در آذربایجان‌شرقی

فرزانه صادق‌مالواجرد در نامه‌ای به پورمحمد استاندار و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصلاح حریم شهر سردرود را ابلاغ کرد.

مغایرت‌های طرح جامع شهر پاکدشت به استاندار تهران ابلاغ شد

فرزانه صادق‌مالواجرد در نامه‌ای به محسنی بندپی استاندار و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران، آخرین تصمیم‌های شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران را در خصوص مغایرت‌های اساسی طرح جامع شهر پاکدشت در هشت بند، ابلاغ کرد.

طرح‌های جامع چابهار، ناحیه‌ی مرکزی همدان و خراسان‌شمالی با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی شد

چهارمین نشست شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۹۸ به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار و طرح‌های جامع شهر چابهار، ناحیه مرکزی همدان و ناحیه خراسان شمالی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بررسی طرح تفصیلی شهر دهاقان استان اصفهان در جلسه کمیسیون ماده ۵

در جلسه کمیسیون ماده ۵ استان اصفهان که به ریاست حجت الله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه و شهرسازی استان و دیگر اعضا برگزار شد طرح تفصیلی پیشنهادی شهر دهاقان و محدوده بافت فرسوده ۱۵ شهر استان مورد بررسی قرار گرفت.

۴۴ شهر استان تهران طرح جامع شهرسازی ندارند!

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در خصوص تعیین طرح جامع حریم شهر گفت: ۴۴ شهر استان تهران هیچ کدام طرح جامع شهرسازی حریم ندارند در صورتی که انجام این طرح بر اساس قانون، ضروری است.

فریز حریم دانشگاه تهران برداشته شد /سالاری: ساخت واحد های مسکونی در طرح جدید دانشگاه / نژاد بهرام: اولویت با قطعاتی است که دانشگاه تملک کرده و رها شده است

حدود ۲۰ سال قبل مدیران دانشگاه تهران سعی داشتند تا طرحی اجرا کنند که دانشگاه تهران به شهر دانشگاهی مبدل شود و لازمه ی آن تملک املاک اطراف این دانشگاه بود؛ طرحی که پس از ۲۰ سال با شکست مواجه شد و شورای عالی معماری و شهرسازی و همچنین دانشگاه تهران را ناچار به عقب نشینی کرد.

بازنگری طرح ساماندهی حوزه پیرامون دانشگاه تهران ظرف مدت شش ماه/ همکاری دانشگاه و شهرداری تهران با سازمان میراث فرهنگی در بازنگری طرح دانشگاه تهران/خودداری از تصویب طرح‌های توسعه کالبدی دانشگاه‌های واقع در بافت شهری

فرزانه صادق‌مالواجرد آخرین تصمیم شورای‌عالی شهرسازی را در خصوص طرح ساماندهی پردیس مرکزی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران را به استانداری، شهردار و رییس شورای شهر تهران ابلاغ کرد.

دروازه‌های توسعه به روی نصف جهان باز می‌شود

پروژه‌­های محرک توسعه یا کاتالیزورها، پروژه‌­های پرچم و پروژه‌های پرستیژ در قالب پروژه­‌های طلایی و نقره‌­ای استراتژی­‌های نوین توسعه مجدد شهری است که منجر به راه­‌اندازی و هدایت توسعه می­‌شود.

دانشگاه تهران مکلف به بازنگری طرح ساماندهی خود شد

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی، دانشگاه تهران مکلف به بازنگری در طرح ساماندهی پیشنهادی با رویکرد حفظ حقوق ساکنان محدوده و پیش بینی سازوکارها و ظرفیت های مشارکتی شد.

گزارش‎تفصیلی‎نشست‎ذی‌نفعان‎طرح‎توسعۀ‌دانشگاه‎تهران

نشست «ذی‌نفعان طرح توسعۀ دانشگاه تهران»، ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، با هدف شناخت ذی‌نفعان این طرح، در گالری نظرگاه پژوهشکدۀ نظر برگزار شد. در این نشست سیدامیر منصوری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، دانش طاهرآبادی معمار و منتقد، علی ابراهیمی، معاون مدیر کل دفتر معماری طراحی شهری و بافت‌های واجد ارزش به عنوان نمایندۀ وزارت راه و شهرسازی و محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران حضور داشتند.

قانون ممنوعیت ساخت و ساز در حریم رودخانه باید ضمانت اجرایی داشته باشد

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ایران گفت: قانون ممنوعیت ساخت و ساز در حریم رودخانه ها باید ضمانت اجرایی قوی داشته باشد که این مهم در حال ‍‍‍‍‍‍‍پیگیری است.

اصفهان توان توسعه افقی را ندارد !

رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه یکی از اهداف مهم پروژه حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان جلوگیری از گسترش افقی این شهر است گفت: اصفهان بیش از این گنجایش و ظرفیت رشد افقی ندارد.

طرح جامع شهری باید بر مبنای نیاز روز طراحی شود

یک کارشناس شهرسازی و معماری گفت: طرح جامع شهری باید بر مبنای نیاز روز طراحی شود؛ در این راستا اگر هر پروانه‌ای که صادر می شود روی نقشه ثبت شود همواره نقشه به هنگام شهر را در اختیار داریم و تصمیم‌گیری‌ها هم مطابق با نیاز روز خواهد بود.

طرح جامع شهرهای کشور در دست تدوین است ...

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به استفاده از معماری اسلامی ایرانی در بناهای ساختمانی گفت: طرح جامع شهرهای کشور در دست تدوین است.

طرح جامع منطقه نمونه گردشگری دره گشایش مراغه به استاندار آذربایجان شرقی ابلاغ شد/ ممنوعیت کاربری و احداث ابنیه در بستر و حریم رودخانه مردوق‌چای

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار آذربایجان‌شرقی مصوبه شورای عالی را در ارتباط با طرح جامع منطقه نمونه گردشگری دره گشایش مراغه با تاکید بر ممنوعیت کاربری و احداث ابینه در بستر رودخانه مردوق چای در ۹ بند ابلاغ کرد.

بیانیه گام دوم انقلاب نگاهی نو به توسعه شهرها دارد

بیانیه گام دوم انقلاب راهبرد و گفتمان جدیدی در توسعه شهرها با معماری ایرانی اسلامی دارد لذا حرکت در این مسیر تحولی بزرگ به سوی شهرها با نمایش تاریخ، هویت، اصالت و شکوه گذشته است.

آخرین اخبار

شاخص‌های تفسیرپذیر آیین‌نامه شورایاری‌ها کاهش یافت !

یک گاو صندوق پر از خانه‌های خالی!

انتقاد وزیر از ساخت مسکن مهر در برهوت!

هجوم به هلال فقر تهران !

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران منصوب شد / جایگاه کمیسیون ماده پنج در استان تهران قدرتمند می‌شود !

نشست «معیار بافت فرسوده؛ از واقعیت تا خیال» برگزار می شود؛

همکاری دانشگاه هنر با مدرسه معماری کلرمون‌فران

املاک محدوده دانشگاه تهران ازفریز خارج شده امااجازه اقدامی نداریم!

بنا و موقعیت تئاتر شهر در راستای بازآفرینی شهری مشهد نیست!

سه اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی درحوزه مسکن

چالش تازه میان وزارت راه و سازمان نظام مهندسی برای انتخابات نظام مهندسی

یادبودهای 3 تیرماه ...

بستری برای حضور معماران جوان نیست / روایت امیرحسین حاجی‌زاده از سرخوردگی معماران نسل جوان !

45 روز از وعده وزیر راه گذشت؛ کارت مصالح ساختمانی عملیاتی نشد !

برگزاری مسابقه اسکیس ایده‌ای جایگزین برای پل طبیعت / جایگزین پل طبیعت را پیشنهاد دهید

برگزاری سمینار تکنولوژی‌های دیجیتال در معماری

تلاش برای کاهش استفاده از خودروی شخصی/پرسش رهبر انقلاب از حناچی درباره استفاده از خارجی‌ها!

یکپارچه نبودن وظایف، چالش عمده در حوزه برنامه‌ریزی است

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی باحکم وزیر منصوب شد

نقدی بر برنامه مسکنیِ وزارت راه؛ کارت مصالح ساختمانی گفتار درمانی است !

"رویکردهای نوین در برنامه‌‎ریزی شهری" ویژه مدیران منتشر شد

نوسازی مدارس بافت فرسوده به اداره نوسازی مدارس قم واگذار شود

یادبودهای 1 تیرماه ...

اصلاح حریم شهر سردرود در آذربایجان‌شرقی

معروف‌ترین معماری دوره قاجار رابشناسید ...

خلاقیت‌های معماری در ایستگاه‌های متروی عربستان!

باشگاه معماران مرکز معماری اسلامی افتتاح شد

مجسمه؛ حلقه‌ی رابط معماری با جامعه

توجه به ترویج فرهنگ زیست‌محیطی و معماری مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی / هزینه سالیانه 5000 میلیارد تومانی در ساخت‌وساز مدارس

معماری شهری نباید هویت انسان‌ها را مخدوش کند